הטסת חולים לחו"ל

ערכות טיפול נמרץ להטסת חולים

 

לאגודה מספר ערכות טיפול נמרץ, המיועדות להטסה של חולים בכמה הטסות במקביל. מדובר בערכות ייחודיות מסוגן בישראל, שכוללות את כל המכשור הנדרש לצורך העברת חולים במצבים רפואיים מורכבים. מאות חולים נעזרים בשירות זה של האגודה מדי שנה ובין הפונים נמנים משרד הביטחון, בתי החולים וחברות הביטוח של קופות החולים.


הערכות כוללות ציוד שנדרש לכל אדם ובכל גיל, לרבות יילודים בני יומם שזקוקים להעברה באינקובטור וזקנים בערוב ימיהם. לרוב הפריטים קיימת מערכת גיבוי עצמית למקרה של נפילת המתח החשמלי במטוס.

ייחודו של שירות הטסת חולים

האגודה עושה ככל יכולתה בכדי להקל כלכלית ונפשית על החולה ועל משפחתו. הטיפול כולל לא רק את ההטסה עצמה, אלא גם את כל הסידורים הנחוצים על מנת להבטיח העברה בטוחה ומהירה של החולה.

  • תאום התור בחו"ל

  • משפחה מארחת

  • תרגום לשפת המקום

  • סידורי ההטסה הנדרשים והתאמת צורת הטיסה הדרושה (החל בבחירת צורת ההטסה המתאימה בחברה מסחרית או ב מטוס אמבולנס ועד העברה באינקובטור ייחודי לפגים או סידור מיטת-אלונקה על סיפון המטוס)

  • הרכבת ציוד רפואי, המאושר לשימוש בטיסות ממכלול הציוד של האגודה, כולל הרכבתו על ספסלי המטוס

  • העברת החולה באמבולנס עד למטוס ומהמטוס ליעד המבוקש

 

פועלים נגד מחוגי השעון 

מתנדבי האגודה משתתפים במרוץ נגד הזמן בכדי להציל חיי אדם. לכל מתנדב ישנו תפקיד חשוב, המאפשר בסופו של דבר הטסה של חולה לחו"ל בצורה חלקה ומהירה. חלקם מטפלים בציוד, אחרים בניירת, לרבות דרכונים וויזות, ואחרים עושים את כל הסידורים הלוגיסטיים.


הנהלת רשות שדות התעופה בישראל כבר הכירה בגודל הסיוע המוגש על-ידי מתנדבי האגודה לחולים ולמשפחותיהם, והנפיקה עבורם אישורי כניסה למתחמים הסגורים בנמל התעופה. רק בסיום של כל ההכנות המחויבות, יוצא צוות האמבולנס של האגודה כדי להסיע את החולה מבית החולים הישר לסיפונו של המטוס. כשהמטוס ינחת, ימתין אמבולנס שיעביר את החולה לבית החולים הייעודי, ומשפחה חמה תסייע לחולה ולסועדים אותו בכל הדרוש כדי להתגבר על כל הקשיים בארץ זרה. רק בשובו של החולה בשלום לישראל, ירשמו אנשי עזרה למרפא עוד סיפור של הצלת חיים בספר החסד שאת דפיו הם ממלאים מדי יום.

מלווים את החולה בכל צרכיו

מרגע קבלת ההחלטה על הצורך בהטסתו של החולה או מרגע קבלתה של הפניה מגורם אחר לסייע בהטסה רפואית, נכנסת המערכת המשומנת של עזרה למרפא לפעולה. הרב פירר ועוזרו, הרב רפאל וולף, מאתרים את המרכז הרפואי המתאים ביותר לבעייתו של החולה. הם מתאמים את סידורי קבלתו מול קופות החולים וחברות הביטוח ואף כשניתן, הם מנהלים משא ומתן מול בתי החולים וחברות התעופה, כדי להקל עד כמה שניתן את העול הכספי הנגרר בגין כל טיסה כזאת.

תודה מיוחדת חבה האגודה בשמם של רבים למר פרדי רוזנפלד, מנכ"ל חב' הביטוח "דקלה", על עזרתו הרבה תוך ניצול קשריו האישיים עם מנהלי המרכזים הרפואיים הגדולים בעולם, לטובת מבוטחי המושלם של כללית ולטובת מבוטחי הקופות האחרות, למרות שאינם מבטוחים באמצעות חברת "דקלה".

 

 

 

נוסעים מתמידים, לתשומת לבכם! 


תרומת הנקודות יכולה להתבצע רק באמצעות אתר האינטרנט של חברת אל-על באופן הבא: 
יש לבחור בלשונית הנוסע המתמיד >>> מימוש נקודות >>> תרומת נקודות >>> לבחור באגודת עזרה למרפא. 
ניתן לקבל סיוע לביצוע התרומה באמצעות משרדי האגודה.

תרומת נקודת הנוסע המתמיד של חברת אל-על

לפני מספר שנים הגיע מרכז עזרה למרפא להסכם עם חברת אל-על, המאפשר לנוסעים המתמידים של החברה לתרום מנקודותיהם על מנת שיהיה באפשרות האגודה לממן כרטיסי טיסה עבור חולים ובני משפחה הזקוקים לשירותי הטסה. מאז הסדרת ההסכם, רבים תרמו מנקודותיהם ובכך אפשרו לאגודה לסייע לאנשים רבים. ההחלטה על מימון כרטיסי הטיסה נתונים בידיה של ועדה מיוחדת, והיא מעניקה אותם במקרים בהם מדובר בטיסה לצורך הצלת חיים. בזכות נדיבות לבם של הנוסעים המתמידים של חברת אל על, סייע המרכז להצלת חייהם של אנשים רבים.

נוסעים מתמידים, לתשומת לבכם! 
תרומת הנקודות יכולה להתבצע רק באמצעות אתר האינטרנט של חברת אל-על באופן הבא: 
יש לבחור בלשונית הנוסע המתמיד >>> מימוש נקודות >>> תרומת נקודות >>> לבחור באגודת עזרה למרפא. 
ניתן לקבל סיוע לביצוע התרומה באמצעות משרדי האגודה.

 

מה כוללת ערכת ההטסה ששוויה למעלה מ- 220,000 $?

Untit13led.png