נוטעים חיים בקרב המשתקמים

מרכז "עזרה למרפא" בשדרות, מיסודו של הרב פירר, קיים השבוע אירוע מרגש תחת הכותרת "נטיעת חיים בריאים" למען תושבי הדרום במלאות שנתיים להקמת המרכז. ראש העיר, אלון דוידי: "בזכות המקום הזה, אנשים יוצאים משדרות שמחים ומחייכים". 22.01.2019

ביום שלישי השבוע התקיים בעיר שדרות אירוע לציון שנתיים להקמתו של מרכז "עזרה למרפא" שדרות, בראשות הרב אברהם אלימלך פירר.

האירוע התקיים בהנחייתו של העיתונאי מנחם הורוביץ, במעמד הרב פירר, השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והפנים, אריה מכלוף דרעי, השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, יו"ר ועדת חוץ ובטחון, אבי דיכטר, מנכ"ל הרשות לפיתוח הנגב, משה מור-יוסף, ראש עירית שדרות, אלון דוידי, ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין, ראש עיריית שדרות בעבר, דוד בוסקילה, ממלאת מקום ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה, סגן ראש העיר, אלעד קלימי, וחבר המועצה, דורון טקטוק.

כידוע, אגודת "עזרה למרפא" בראשות הרב א.א.פירר, שהוקמה עוד בשנת 1979, פועלת כמידי יום, כדי לעזור לאנשים, להושיט יד ולתמוך בהם, ברגעי חייהם הקשים ביותר.

האגודה מספקת שרותי יעוץ רפואי ע"י הרב פירר, מרכזי שיקום יום בבני ברק ובשדרות, שרותי אמבולנסים, סיוע ותמיכה בילדים חולי סרטן, מרכזי השאלת ציוד רפואי ושירותים נוספים.

מרכז "עזרה למרפא" שדרות הוקם ע"י הרב פירר, בברכתה ובסיוע של עירית שדרות והמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב, על מנת לתת מענה הולם לתושבי שדרות, עוטף עזה ודרום הארץ, הזקוקים לשרותי שיקום יום עקב מחלות כרוניות קשות כגון: פרקינסון, פיברומיאלגיה וכו', אירועים מוחיים, פציעות הדורשות שיקום, ילדים עם מוגבלויות ולסובלים מהפרעות פוסט טראומה ותפקוד נפשי לקוי בעקבות המצב הביטחוני באזור.

המרכז נמצא במבנה ממוגן, מה שמאפשר לו לתת שירותים גם בעת חירום במגוון סוגי טיפול, כמו פיזיותרפיה, בריכה טיפולית מיוחדת, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, תרפיה באומנות, מטבח טיפולי, גינון טיפולי ושרותי עבודה סוציאלית.

מאז הקמתו של המרכז, לפני כשנתיים, קיבלו טיפולים למעלה מ-2000 מטופלים בקשת רחבה של צרכים וכל זאת ניתן כשרות לאנשים ללא כל תמורה כספית.

במקום צוות מטפלים רב מקצועי מיומן ומנוסה שמשקיע כל שביכולתו לטפל ולחבק את המטופלים.

חשוב לציין, שהמרכז הנו משלים לשירותי קופות החולים.

הערב היה מרגש ונוגע ללב, בעיקר לאור הסיפורים של המטופלים שחוו סבל פיזי ונפשי קשה בחייהם ורואים במרכז "עזרה למרפא" שדרות קרש הצלה ומקום של חסד והבראה.

ראש העיר, אלון דוידי, אמר באירוע: "המקום הזה מפואר עם שירותי בריאות איכותיים מאוד, ממש הייטק של הבריאות. אני גאה להיות ראש עיר שיש בה את המרכז של הרב פירר. המקום הזה הוא מקום של חיים. אנשים יוצאים מכאן מחייכים ושמחים.  תודה מעומק הלב לתומכים של הפרויקט הזה, אנשים שעושים את זה בסתר, עשרות אלפים משדרות וכל האזור מקבלים את החיים שלהם בחזרה וזאת אני אומר בשם כל התושבים".

מנכ״ל הרשות לפיתוח הנגב, משה מור יוסף: ״המרכז לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב פועלים כל העת לצמצום הפערים בין המרכז לפריפריה. אנו יודעים כי בתחום הבריאות בכלל ובתחום הפרא-רפואי בפרט הפערים הם עצומים. אנו רואים חשיבות עליונה בשותפות שלנו להקמת ותפעול המרכז״.

צילום: דוברות עיריית שדרות