עזרה למרפא

מרכז שיקום

בני ברק

אנשי מקצוע בכל מקצועות השיקום והידרותרפיה ומכשירי שיקום
הכי מתקדמים. מרכז השיקום כולל: פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, עובדים סוציאליים, צוות תעסוקה מוכוונת, מרפאים בדיבור, מאמנים אישיים וכוח עזר מותאם. הצוות מורכב אך ורק מאנשים המסוגלים להעניק את חום הלב למטופלים השרויים במצוקה פיזית ורגשית גדולה.

מרכז השיקום של אגודת עזרה למרפא הוקם בשנת 2002. המרכז נועד לתת מענה בתחום הנוירולוגי והאורתופדי לבוגרים מגילאי 18 ואילך, שכבר מיצו את אפשרויות הטיפול במסגרת הרפואה הציבורית ועדיין זקוקים לטיפול שעשוי לקדם את מצבם הרפואי ולשפר את איכות חייהם.
אל המרכז מגיעים מידי חודש כ-500 מטופלים , המהווים חתך אנושי של הציבוריות הישראלית כולה. הם מגיעים לאחר שלקו באירועים מוחיים, מחלות נוירולוגיות קשות, נפגעו בתאונות דרכים , סובלים משברים קשים וכו'.

הצוות המקצועי שבמרכז השיקום כולל: פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, עובדים סוציאליים, צוות תעסוקה מוכוונת, מרפאים בדיבור, מאמנים אישיים וכוח עזר מותאם. הצוות מורכב אך ורק מאנשים המסוגלים להעניק את חום הלב למטופלים השרויים במצוקה פיזית ורגשית גדולה.

המרכז השיקומי מאובזר בציוד המתקדם מסוגו בעולם, שחלקו נמצא רק במרכזי השיקום הגדולים והמתקדמים בעולם.קיימות במקום מגוון "תחנות" עבודה, המותאמות למגוון פגיעות.

מרכז השיקום מציע טיפול בתחומים הבאים :

ריפוי באומנות

טיפול בגברים הסובלים מאי שליטה
בסוגרים

פיזיותרפיה

פסיכולוגיה
שיקומית

קלינאות
תקשורת

ריפוי בעיסוק

בריכה
הידרותרפית

אורוגניקולוגיה

למי השירות מתאים?

המרכז השיקומי של עזרה למרפא מיועד למטופלים בגילאי 20 ומעלה, הזקוקים למערכת שיקום מלאה וזאת לאחר שקיבלו את "מנת השיקום" המגיעה להם על פי חוק.
השיקום במרכז מיועד רק לאנשים ברי שיקום, המוכיחים רצינות, התמדה והשקעה עצמית.

 

בקהל המטופלים במרכז נכללים, בין היתר:

1

נפגעי אירועים מוחיים

2

חולים במחלות נוירולוגיות קשות

3

מטופלים לאחר שברים וניתוחים אורתופדיים מורכבים

4

נפגעי תאונות דרכים

5

נפגעי עמוד שדרה

6

מטופלים לאחר ניתוחי מוח ומחלות ניווניות קשות ועוד

איך מתקבלים?

על מנת להתקבל למרכז השיקום יש לשלוח בפקס (036169561) את החומר הרפואי הרלוונטי – מכתב שחרור מבית החולים או ממרכז השיקום בו טופל החולה לאחרונה, או לחילופין הפנייה מרופא לצורך קבלת טיפול באחד או יותר מתחומי הפעילות של מרכז השיקום.

החומר שהתקבל מגיע לעיונו של המנהל הרפואי של מרכז השיקום , אשר מחליט אם לדחות הפנייה על הסף בשל היעדר התאמה (דבר הקורה לעיתים רחוקות מאד) או, לזמן החולה לאבחונים.

במהלך אבחונים אלה ייבדק החולה בסקטורים השונים – פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת וריפוי בעיסוק .

והיה אם תוצאות אבחונים אלה יצביעו על סיכוי כלשהו לשפר את מצבו של החולה , תיקבענה מטרות הטיפול ויקבע משך הזמן המשוער הדרוש להשגתן. לעיתים , כאשר קיימת אי בהירות באשר למידת התאמתו של החולה למרכז השיקום, הוא יוזמן לתקופת ניסיון של חודש . החולה מצדו נדרש להתמדה ,רצינות והרתמות למאמצים הנדרשים במהלך השיקום.

ככלל, חולה ימשיך לקבל טיפול במרכז השיקום , פעמיים – שלוש בשבוע , כל עוד הצוות המקצועי סבור שיש סיכוי, ולו קטן, לשפר את מצבו. כך, לא נדיר לפגוש במרכז מטופלים השוהים בו שנה  ולעיתים אף יותר.

במהלך תקופת הטיפול מתקיימות מעת לעת ישיבות רב מקצועיות שבהן דן הצוות במצבו של החולה ובדרכים לקדמו. הצוות המקצועי הוא הגורם הבלעדי המחליט על סיום טיפול. הליך הסיום ילווה ע"י העובדת הסוציאלית , אשר תסייע לחולה להסתגל לשינוי ולמצות ממנו את המיטב.

במרכז השיקום כ-80 עובדים, רובם ככולם בעלי מקצועות פרארפואיים .

כמו בכל תחומי הפעילות של "עזרה למרפא", גם במרכז השיקום הטיפולים ניתנים מבלי שנידרש תמורתם תשלום כלשהו.

לקריאה נוספת

מה צריך להציג כדי לקבל את השירות?

1

לשלוח בפקס 03-6169561 את כל החומר רפואי הכולל סיכומי מחלה והמלצות של רופאים / מטפלים.

2

החומר עובר לוועדת קבלה מקצועית. המטופל מוזמן לראיון ונקבעים לו יעדי תוכנית השיקום ותדירות הטיפולים.

3

התנאי העיקרי הנדרש הינו רצון לעבודה מצד המטופל. השיקום במרכז מיועד רק לאנשים ברי שיקום המוכיחים רצינות, התמדה והשקעה עצמית.

תכנית הפרקינסון

חדשות המרכז השיקומי

הורדת מאמר לגבי תכנית הפרקינסון

לאחרונה, פורסם מאמר בז'ורנל הרפואי הנודע NeuroRehabilitation היוצא לאור בארצות הברית ומתאר את תכנית הפרקינסון הפועלת ב-"עזרה למרפא". המאמר נכתב על ידי צוות התכנית בשיתוף עם צוות מבית החולים "איכילוב".
להורדת המאמר

ד"ר מיכל בירן

ד"ר מיכל בירן, קלינאית תקשורת בעלת ניסיון רב בתחום השיקום, כמו גם בתחום האקדמי, הצטרפה לצוות מרכז השיקום. ד"ר בירן מרצה בחוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה, הרצתה בכנסים בי"ל רבים ועבדה משך  שנים במחלקה להפרעות בתקשורת בביה"ח "לוינשטיין", בין השאר כמרכזת המחקר במחלקה.

הגב' אביבה אדלמן

הגב' אביבה אדלמן, פסיכולוגית שיקומית ונוירופסיכולוגית , שעבדה שנים רבות בביה"ח "לוינשטיין", הצטרפה לצוות מרכז השיקום. במסגרת תפקידה עסקה , בין השאר, בטיפול פסיכותרפויטי , טיפול קוגניטיבי לשיקום תהליכי  חשיבה וזיכרון, אבחון נוירופסיכולוגי  ופסיכודיאגנוסטי, טיפול בנפגעי טראומה נפשית וכו'.

השפעתו של הטיפול

בסוף השבוע סיימה י. את שהותה במרכז השיקום . י. אישה צעירה , המתגוררת בניו יורק חולת הנטינגטון ( מחלה ניוונית, תורשתית ופרוגרסיבית הנגרמת ממות תאים במוח. מאופיינת ,בין השאר, בתנועות לא רצוניות, קשיים מוטוריים ,ירידה קוגניטיבית ולעיתים גם הפרעות  התנהגותיות), הגיעה לישראל יחד עם אביה למשך חודש במיוחד לצורך קבלת טיפול במרכז השיקום. בסיום הטיפול הביעו שביעות רצון רבה מהשיפור שחל במצבה שלי. וביקשו לאפשר לה להגיע בעתיד לסדרת טיפולים נוספת.

קבוצת שיחה ותקשורת לחולי אפזיה

בימים אלה נפתחה קבוצת שיחה ותקשורת לאנשים עם אפזיה ( קושי בשפה ובתקשורת בעקבות פגיעה מוחית).הקבוצה מתכנסת פעם בשבוע והיא מונחית ע"י גב' גלית בן אור, מנהלת סקטור קלינאות תקשורת במרכ השיקום וע"י גב' מעין רג'ואן- גבסו , קלינאית תקשורת במרכז השיקום. שתיהן בעלות ניסיון בתחום השיקום  והתת"ח  ( תקשורת תומכת חלופית).

דיווח לגבי התקדמות המטופלים

 הקבוצה ה-12 במספר פועלת עתה במרכז השיקום במסגרת תכנית השיקום הייחודית לחולי פרקינסון. בקבוצה 21  גברים ונשים , המגיעים מכל חלקי הארץ. רבים מחברי הקבוצה מדווחים על התקדמות בתחומים שונים. בד בבד, רבים מ"בוגרי" הקבוצות הקודמות ממשיכים להגיע פעם בשבוע לפעילות של מספר שעות.

0
מטופלים נעזרים במרכז כל חודש
0
ש”ח תקציב תחזוקה שנתי
0
מטופלים נעזרים בבריכה ההידרותרפית כל שבוע

גלרית תמונות

שירות זה ניתן בסיוע ידידי ותורמי עזרה למרפא בארץ ובעולם.